ყოველკვირეული ბლოგი Europetime-ზე
ბავშვობაში, როდესაც ვკითხულობდი ამბებს გმირებსა და ანტიგმირებზე, სულ მიკვირდა, რატომ ხდებიან ადამიანები ანტიგმირები საკუთარი ნებით, მათ ხომ იციან რა არის კარგი და რა არის ცუდი? ახალგაზრდობაში, როდესაც ჩვენი თუ სხვა ქვეყნის ისტორიას ვკითხულობდი, ამბებს გმირებსა და მოღალატეებზე, იგივე შეკითხვა მიჩნდებოდა - რატომ ჩაიდინეს ადამიანებმა გაცნობიერებული ღალატი, ხომ იცოდნენ, რა სახელს დაარქმევდა ისტორია?
ეროვნულ განმათავისუფლებელი მოძრაობის ლიდერებმა დაამკვიდრეს ახალი ტერმინი მოღალატის აღსანიშნავად - „კრემლის აგენტი“. მას მერე ყველა ლიდერი თუ თქვითმარქვია ლიდერი ერთმანეთს ამ ეპითეტით ამკობს, თუმცა დღემდე ვერ ამოვხსენით კონკრეტულად რას ნიშნავს „კრემლის აგენტი“, ან დამბრალებელ-დაბრალებულებს შორის მტყუან-მართალი როგორ გავარჩიოთ... გასულ წელს მეზობელი ქვეყნის ჟურნალისტებმა გამოძიება ჩაატარეს და საკუთარი მთავრობა საქართველოში მეხუთე კოლონის დაფინანსებაში დაადანაშაულეს.