ექსპრეზიდენტი სააკაშვილი სასამართლო დარბაზიდან: მე გავხდი საქართველოს პირველი მმართველი, ლუარსაბ მეფის შემდეგ, რომელიც მოხვდა პატიმრობაში
„მე გავხდი საქართველოს პირველი მმართველი, ლუარსაბ მეფის შემდეგ, რომელიც მოხვდა პატიმრობაში“, - ამის შესახებ მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო სხდომაზე განაცხადა.
„ეს დროშა დავკიდეთ, ეს გერბი შევქმენით და შევქმენით სახელმწიფო და სახელმწიფო ინსტიტუტები, მე გავხდი პირველი საქართველოს მმართველი, ლუარსაბ მეფის შემდეგ, რომელიც მოხვდა პატიმრობაში, ეს არის ყველაზე დიდი სირცხვილი, ყველაზე დიდი დამცირება, რაც ჩვენ მოგვიწყო, მე არ მჯერა, რომ ესენი ქართველები არიან, ეს არის კლასიკური რუსული კომბინაცია, მთელი მსოფლიო გაოგნებულია, რომ მოგმართავთ ამ შუშიდან, იმის მაგივრად შემეძლოს ჩემ აშენებულ ქვეყანაში თქვენთან ერთად სიარული და მსიი შემდგომი განვითარება", - განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა.
ექსპრეზიდენტ სააკაშვილის სიტყვა სასამართლო დარბაზიდან: არ მოგენატრათ თქვენი ქვეყნის სიამაყის განცდა და „დრაივი“?